II edycja TALENTIADY

TALENTIADA

Czyli GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ dla dzieci z klas I - III

6 czerwca, to dzień w którym odbyła się już II edycja TALENTIADY , czyli turnieju którego organizatorem i pomysłodawcą jest LZS STAL OSOWIEC przy wsparciu URZĘDU GMINY w TURAWIE.
Przewodnią ideą turnieju było umożliwienie najmłodszym 7 – 10 letnim chłopcom i dziewczynkom zakosztowania nieskrępowanej gry w prawdziwym TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ.

TALENTIADA, która odbyła się rok temu odniosła duży sukces. Dzieci były bardzo zadowolone i pytały, czy za rok też będą mogły przyjechać na taki turniej. Organizator widząc ich uśmiechnięte miny obiecał, że za rok znowu się spotkają, jak powiedział tak też się stało.

W tym roku udział brały dzieci z roczników 2004 – 2005 – 2006 a nawet 2007 (to ci którzy poszli o rok wcześniej do szkoły).
Zjawiły się dzieci ze szkół z : OSOWCA, BIERDZAN, LIGOTY TURAWSKIEJ, ZAKRZOWA TURAWSKIEGO i ZAWADY. Niestety w tym roku zabrakło dzieci ze szkoły z WĘGIER L

O godz. 9:00 najstarsza grupa czyli dzieci z rocz. 2004 rozpoczęła swój pierwszy mecz tego dnia. W tym czasie młodsi koledzy i koleżanki zagrzewali ich do walki gorącym dopingiem.
Po 10 minutowym meczu do walki stanęły o rok młodsze dzieci, a po nich za grę wzięły się nasze najmłodsze szkolne pociechy. Dobra zabawa trwała aż do godz. 12:30, po czym nastąpiło wręczenie wszystkim uczestnikom TURNIEJU pamiątkowych Dyplomów. Aż sześciu najlepszych w swoich kategoriach wiekowych nagrodzonych zostało wspaniałymi sportowymi nagrodami.

W najmłodszej grupie rocz. 2006/2007 najlepszy okazał się Markus Lempik zdobywając 21goli
2. Nataniel Panitz 15goli należy tu zaznaczyć że Nataniel jest z rocznika 2007
3. Bartosz Słychań 8goli
4. Marcel Kulawik 6goli