JURAPARK

KOLEJNA NAGRODA !!!

Tak jak rok temu, tak i w tym, nasza GMINA TURAWA zorganizowała nagrodę dla dzieci grających w piłkę nożną w naszej gminie. Tym razem zabrano nas na wycieczkę doPARKU NAUKI I ROZRYWKI w KRASIEJOWIE.

W wycieczce miały brać udział dzieci z klubów, w których pracuje się z młodzieżą.
W naszej gminie są to klubyLZS ZAWADA, LZS LIGOTA TURAWSKA,LKS KOTÓRZ MAŁY
orazLZS STAL OSOWIEC

LZS ZAWADAwcześniej zgłosili, że w tym terminie ich podopieczni niestety nie mogą skorzystać z wycieczki.
Kolejnym klubem jestLZS LIGOTA TURAWSKA,która posiada trampkarzy i juniorów,
trampkarze mogli jechać, ale niestety na zbiórkę nie przybył nikt z klubu z LIGOTY TURAWSKIEJsad
Następnym zespołem, który ma również trampkarzy i juniorów jestLKS KOTÓRZ MAŁYi tu też mogli jechać zawodnicy trenujący i grający w trampkarzach. W Kotorzu i Ligocie jak się okazuje, praca z dziećmi kończy się na utrzymaniu drużyny seniorów, ponieważ bez drużyn młodzieżowych seniorzy nie mogli by grać w
ligach jakich grają.
Z Kotorza na 10 dzieci pojechało tylko czworo plus opiekunsad

LZS STAL OSOWIECjedyny klub z naszej gminy, który posiada aż cztery grypy młodzieżowe gdzie trenuje ponad 50 dzieci.
ŻAKIczyli dzieci w wieku od 8 do 9 lat
ORLIKItworzy grupa 10 i 11 letnich dzieci
MŁODZIKIczyli 12 i 13 latkowie
w Osowcu trenują teżSKRZATY, a są to dzieci w wieku 6 i 7 lat jest to grupa, która jeszcze nie gra meczy ligowych, dlatego te dzieci nie mogły brać udziału w wycieczce.
Z OSOWCA pojechały wszystkie wytypowane dzieci plus opiekunowie

Zbiórka nastąpiła o godz. 9:15 pod URZĘDEM GMINY TURAWA. Zostały sprawdzone listy obecności i zgody od rodziców. Dodatkowo na drogę dzieci dostały po soczku, rogaliku oraz batoniku. Dość długo czekaliśmy na kogokolwiek z Ligoty Turawskiej, oraz na pozostałe dzieci z Kotorza Małego, po tym jak okazało się, że nikt więcej już nie dojedzie ruszyliśmy w drogę do Krasiejowa. Na miejscu przedstawiciel URZĘDU GMINY Pan Adam Bochenek, po załatwieniu formalności rozdał wszystkim uczestnikom bilety i życzył przyjemnego zwiedzania i wesołej zabawy.
Na początek udaliśmy się do TUNELU CZASU, przez który przejechaliśmy specjalną kolejką, z kolejki ŚCIEŻKĄ EDUKACJI poszliśmy zwiedzać PAWILON MUZEALNY, następnie byliśmy na seansie w KINIE 5D, po obejrzeniu filmu 5D udaliśmy się na odpoczynek na plażę z parkiem rozrywki, gdzie dzieci mogły poszaleć w wodzie lub na karuzelach, albo na statku pirackim . Po szaleństwie w wodzie i na plaży ruszyliśmy w dalszą drogę, następne do zwiedzania było PREHISTORYCZNE OCEANARIUM, gdzie zobaczyliśmy jak wyglądało podwodne życie tysiące lat temu.Po takiej porcji wiedzy, dzieci troszkę zgłodniały więc udaliśmy się do budynków gastronomicznych, gdzie pojedliśmy tamtejszych smakołyków. Po obfitym posiłku zaliczyliśmy jeszcze PLAC ZABAW i stoiska z PAMIĄTKAMI, a następnie z żalem musieliśmy opuścić JURAPARK ponieważ zrobiło się już późno i trzeba było wracać do domów.

BARDZO DZIĘKUJEMY PRZEDSTAWICIELOM URZĘDU GMINY TURAWA, ZA WSPANIAŁY PREZENT DLA DZIECI Z NASZEJ GMINY I MIMO KILKU NIEPRZYCHYLNYM DZIAŁACZOM KTÓRZY NIE POTRAFIĄ TEGO DOCENIĆ MAMY NADZIEJĘ ŻE ZA ROK DZIECI ZNOWU BĘDĄ SIĘ CIESZYŁY Z PODOBNEJ NAGRODY ZA CIĘŻKĄ PRACĘ WŁOŻONĄ W TRENINGI I MECZE.